Tlusté střevo mi dělalo problémy

Tlusté střevo
Tlusté střevo mi dělalo problémy

Tlusté střevo je dost ožehavé téma, já jsem se přesto rozhodl o něm uspořádat přednášku pro učitele, vždyť i oni jsou postiženi mnoha doprovodnými jevy, které avizují jeho onemocnění. I když se kolegové na mě dívali dost divně, nenechal jsem se odradit.
„Koho pozvat přednášet? Lékaře, to je jisté, ale koho ještě?“ Chtěl jsem tu přednášku udělat atraktivní, abych neměl problém s návštěvností a abych pomohl nebát se mluvit o tématu tlusté střevo otevřeně.
Manželka mě podporovala, děti se dívali nějak divně. „Tati, ty máš problémy s tlustým střevem?“ – ptala se mě dcera.
„Ne, kdepak, ale právě prevence je důležitá. A když už někdo problémy má, je třeba mu poradit, co dělat, nemyslíš?“
Připravoval jsem se velmi zodpovědně, abych věděl odpovědět na otázky, které se vynoří.
Věděl jsem, že určitě bude každého zajímat téma tlusté střevo a parazity, kožní problémy, únava a slabost, infekce. Pozval jsem i dvou lékařů specialistů a věděl jsem, že jsou dobří ve svém oboru a nemusím se obávat jejich reakcí, určitě obstojí. Zbývalo mi už jen najít místo, zajistit občerstvení. „Musím se zaměřit na zdravou stravu, žádné tradiční chlebíčky a pagáčiky,“ mihlo se mi myslí. Vždyť právě zdravá životospráva je podstatou toho, aby i tlusté střevo bylo zdravé a tak budou zeleninové chipsy, saláty a minerálka, případně ovocné koktejly. „To bude akce!“ – těšil jsem se.